Osobní koučink

“Jen naše mysl dokáže udělat ze špatného dobré, umí z nás udělat ubožáka nebo šťastlivce, boháče nebo chudáka.”
podpis-2.png

Koučování je velmi efektivní proces, zaměřený na zjištění toho, co klient potřebuje, tj. „cíle“, vede k uvědomění si jeho hodnoty a nalezení cesty k tomuto cíli. Osobní koučink může být zaměřený na kariéru, životní změny, řešení projektů, efektivní výkon manažerů a zaměstnanců, motivaci apod. a vždy směřuje do budoucna a posiluje víru v sebe sama, odpovědnost a vůli. 

Role kouče

Kouč plně respektuje osobnost klienta a věří v jeho zdroje a potenciál ke všemu, co potřebuje zvládnout, vyřešit či dokázat.

Správnými technikami vede klienta k tomu, aby sám své cíle definoval, umožňuje mu pohled z ptačí perspektivy i do hloubky situace a uvědomění si všech možných souvislostí.

Postupně tím klienta vede k objevení nových, ale jeho vlastních možností a postupů, které k cílům směřují.

Kouč posiluje odvahu k rozhodnutí a činům.

Kouč je expert na proces koučování a nemusí být expertem na klientovu odbornou oblast či téma pro koučování.

Příklady témat a životních situací pro koučink

 1. Nalezení osobních hodnot a naplňujícího životního směru
 2. Nalezení nové motivace
 3. Rozvoj manažerských dovedností
 4. Předcházení riziku vyhoření klíčových zaměstnanců a manažerů
 5. Řešení krizí a problémů
 6. Komunikace – řešení problémů, konfliktů či nastavení efektivní komunikace
 7. Změny v životě či zaměstnání
 8. Efektivní příprava a průběh změnového řízení ve firmách
 9. Odstranění nevyhovujících vzorců chování a jejich nahrazení vhodnými 
 10. Prioritizace a time management
 11. Rovnováha mezi osobním životem a prací
 12. Zvládání stresu
 13. Projekty – návrhy a řešení

Jak probíhá osobní koučink

Formou koučovacího sezení, tj. hovoru klienta s koučem, který trvá od 30 do 90 min dle potřeby klienta. Některá témata lze vyřešit během 1-2 sezení, jiná vyžadují delší spolupráci pro nastavení a dosažení cíle, většinou však maximálně 6-10 sezení v rozmezí 6 měsíců – 1 roku. Cílem koučování je umožnit klientovi osvojit si novou dovednost práce se sebou a vést klienta k tomu, aby po dlouhodobější spolupráci kouče využíval jen ojediněle.

Jaká je moje cena koučinku

Cena koučování je smluvní a závisí na dohodnutém počtu sezení, jejich délce a formě.  

Některá sezení lze provést velmi účinně po úvodních sezeních formou osobního setkání i přes telefon či skype, taková sezení poskytuji o 20% levněji.

Zdarma je první cca 60 - 90 min setkání klienta s koučem, při kterém věnujeme 40% času definici cíle k dosažení v rámci dlouhodobého kontraktu a 20% prvnímu koučování.


Mondelez International
VŠCHT
Hangar Films
Bonuss.cz
TE connectivity
Monte Video production
Monte Video production

Můj první koučink s Ivanou byl velký krok do neznáma. Vůbec jsem nevěděla, co od toho čekat. Ivana je ale úžasná osobnost. Vyzařuje z ní skvělá energie a klid. Způsob jakým člověka koučuje je naprosto nenucený a velmi příjemný. Pod její „taktovkou“ se sami dostáváte dál a dál, nacházíte další a další podněty, otázky, odpovědi, možnosti,… Díky jejímu koučinku jsem získala mnoho cenného materiálu a je jen na mě, jak ho využiji dál. Nicméně, bez Ivany bych ten materiál možná nikdy nezískala nebo by mi to trvalo velice dlouho. Dokáže se naprosto perfektně zeptat a pak to všechno začne. Kolotoč v hlavě, další asociace, atd. Za sebe můžu vřele doporučit. Obzvlášť stojíte-li o kvalitní koučink s člověkem, ze kterého vyzařuje pozitivní energie, klid a nenucené chování.

Mondelez International
Michaela Beranová
řízení projektů v korporátní firmě

Ivčo, koučink s Tebou byl pro mne pokaždé neskutečný zážitek. Pár koučů jsem již v životě vystřídala a až s Tebou cítím čistou a nezištnou chuť mi pomoci, hledat se mnou a pro mne správné řešení. Sálá z Tebe ohromný klid, láska k lidem, obdivuhodná empatie. Vidíš pod povrch věcí a umíš naprosto objektivně položit geniálně jednoduchou a trefnou otázku, díky níž jsem ve svém dlouholetém “boji” konečně spatřila světlo na konci tunelu. Byla jsi pro mne vždy velmi kvalitním průvodcem, pomocníkem, i stopařem na mé cestě. Děkuji Ti z celého srdce, v mém životě máš navždy nezapomenutelné místo!

Podnikatelka
Pavla Černá Hassmannová
kouč, mentor, poradce osobního růstu

Cookies